Niezawodne piece do topienia metali kolorowych

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów firmy Energoel dobierana jest głównie z uwagi na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W tym przypadku też wiele zależy od ustawień.

Urządzenia wskazanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli ktoś chciałby się dowiadywać więcej, może też konsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach przemysłowych.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których głównym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność i użyteczność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej.