Typy frontów kuchennych – przetestuj, co należałoby kupić

XXI wiek to czas, kiedy tak właściwie postęp techniczny i rozwój coraz to dogodniejszych technologii zezwala nam na otaczanie się rzeczami cudownie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Urządzając mieszkanie zazwyczaj największy problem posiadamy z sprzętami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to w większości wypadków fronty kuchenne. Do wyboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane oraz szklane.

Fronty kuchenne drewniane wyglądają niezmiernie ładnie, drzewo wdzięcznie przedstawia się w kuchni i sprawia, że wnętrze wydaje się znacznie bardziej przytulne, niestety stolarze niechętnie zajmują się egzekwowaniem frontów kuchennych z drzewa, ponieważ ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie zostało właściwie wysuszone. Zawiasy nadmiernie obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna szybciej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie mają można je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie czy też bliskości finalnych prac stajemy przed trudnym wyborem akcesoriów i oczywiście mebli. Najtrudniejszy jest dobór mebli kuchennych, bowiem tu nie liczy się wyłącznie funkcjonalność mebli, jednak także ich estetyczny oraz modny wygląd.

W czasie wyboru kierujemy się po największej części wyglądem frontów kuchennych, dopasowujemy je do położonej już podłogi i płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne również powinny być całkowicie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane oraz koloru – przetestuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przystają fronty drewniane, jakie rewelacyjnie się prezentują, można je odnawiać zdrapując farbę oraz pomalować na dowolny odcień, lecz są fronty kuchenne wykonane z tego oczywistego materiału należą do bardzo ciężkich, co powoduje szybkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem zbyt ogromnego ciężaru. Drewno niepoprawnie wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest największą wadą tego rodzaju frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, jakie z powodzeniem są w stanie podmienić fronty drewniane.